Szafa na wymiar

Szafa na wymiar to idealne uzupełnienie aranżacji mieszkania lub domu. Szafa do zabudowy doskonale sprawdza się w sypialni, przedpokoju, pokoju dziennym a nawet w łazience. Nasze zabudowy wykonane są ze sprawdzonych, dostępnych materiałów. Szeroka gama kolorystyczna  daje możliwości tworzenia spójnych kompozycji i pozwala na ciekawe łączenia materiałów. Dopełnieniem projektu są systemy drzwi przesuwnych i frontów standardowych.

Szafa na wymiar to jednak przede wszystkim funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Dlatego tak ważny jest projekt szafy na wymiar, chodzi man przecież o to, by na jak najmniejszej powierzchni zmieścić jak najwięcej rzeczy. Zatem żeby projekt zabudowy na wymiar był funkcjonalny potrzebne jest doświadczenie projektanta, który na początek zapoznaje się z wymaganiami klienta i dopiero potem przystępuje do wykonania projektu.

Układ wewnętrzny szafy na wymiar uzależniony jest od miejsca w którym dana zabudowa ma stanąć.

Szafa do przedpokoju powinna  zatem pomieścić kurtki, płaszcze, kożuchy ale również  buty, kapcie. Do tego należy pamiętać o drobnych przedmiotach takich jak czapki, szaliki, rękawiczki, może miejsce na położenie torebki lub kluczy. Dość często spotykamy się również z klientami, którzy w takiej szafie na wymiar potrzebują miejsca na deskę do prasowania, niewielka drabinę lub odkurzacz.

zabudowa na wymiar

szafa na wymiar

W salonie szafa na wymiar spełnia często funkcję biblioteki, regału i szafki na tv. Takie zabudowy wykonujemy zazwyczaj na całej ścianie salonu łącząc funkcjonalność z doskonałym wyglądem. Zabudowa całej ściany umożliwia często wygospodarowanie części na szkło dekoracyjne lub zastawę obiadową.

zabudowa w przedpokoju

zabudowa meblowa w przedpokoju

W sypialni szafa na wymiar spełnia funkcję garderoby i bieliźniarki. Projektując uwzględniamy więc dla ilu osób ma być zabudowa wykonana, często szafę taką dzielimy np. na część dla Pani i Pana. Ważne w takiej zabudowie jest zaprojektowanie szuflad na bieliznę i drobne akcesoria. Zazwyczaj musimy też wygospodarować miejsce zarówno na rzeczy składane, czyli półki jak również drążki na ubrania wieszane na wieszakach.

zabudowa do sypialni

szafa w sypialni

W pokojach dla dzieci dobrze zaprojektowane szafy wnękowe oprócz tego ,że muszą zmieścić garderobę często mają wygospodarowane miejsce na zabawki lub książki.

Niemal każda zaprojektowana przez nas szafa posiada odpowiednio zaplanowany pawlacz, który wykorzystać można na większe gabaryty, walizki lub kartony z ubraniami sezonowymi. Zapraszamy do galerii :

 

Specjalna oferta dla naszych klientów: bezpłatny pomiar i wycena. Napisz do nas, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin spotkania. Zapraszamy.