Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne czy uchylne, jakie wybrać? Szafa wnękowa oprócz walorów praktycznych, czyli maksymalnego wykorzystania posiadanego miejsca powinna również współgrać z aranżacją wnętrza. Może być zatem uzupełnieniem istniejącego układu i kolorystyki lub nadawać kierunek, tworzyć punkt centralny danego pomieszczenia.

Właśnie dlatego rozróżniamy kilka podziałów rodzaju frontów.

Ten najbardziej oczywisty to rzecz jasna podział na fronty przesuwne i uchylne. Fronty przesuwne zbudowane są z profilu aluminiowego i wypełnienia. Tym wypełnieniem może być płyta laminowana, szkło lakierowane lacobel, szkło z grafiką, lustro, rattan lub różne połączenia tychże materiałów. Dość często stosowane jest łączenie płyty i szkła, płyty i lustra lub różnych kolorów szkła lakierowanego. Wybór poszczególnych wersji uzależniony jest od indywidualnych preferencji klienta lub dostosowany do istniejącej aranżacji. Różnorodność możliwych konfiguracji pozwala na precyzyjne dopasowanie trzech czynników: funkcji, wyglądu i budżetu.Nasze realizacje:

  • drzwi przesuwne ze szkłem kolorowym
    drzwi przesuwne szafa ze szkłem lakierowanym

Jeżeli zabudowa ma stanowić główny widoczny punkt pomieszczenia, idealnym wyborem będzie szkło z grafiką. Wykorzystane tu zdjęcie musi oczywiście mieć odpowiednią, dość dużą rozdzielczość. Możemy je wybrać z dostępnych zbiorów zdjęć np. fotolii lub z prywatnych albumów. kilka naszych realizacji   

  • szafa z grafiką
    szafa na wymiar z grafiką

Drzwi przesuwne to również wspomniany już profil aluminiowy i tor , po którym drzwi będziemy przesuwać. Najczęściej używane odcienie to anoda aluminium, szampan, koniak. Nowością są profile lakierowane np. białe lub czarne, lub w dowolnym kolorze z palety RAL.

Fronty uchylne najczęściej wykonujemy z płyty MDF, którą lakierujemy w opcji połysk lub mat. Do wyboru oczywiście cała paleta kolorów. Fronty standardowo montujemy na zawiasach z opcją cichego domykania. Uzupełnieniem mogą być uchwyty, których do wyboru mamy niezliczoną ilość lub tzw. tip-on, czyli drzwi otwierane na dotyk bez uchwytów. Nasze nie które realizacje:

Tak na prawdę, ilość dostępnych materiałów daje nieograniczone możliwości projektowe i aranżacyjne.

Jeżeli poszukują Państwo ciekawych i praktycznych rozwiązań zapraszamy na BEZPŁATNE niezobowiązujące spotkanie z naszym projektantem. Podczas wizyty wykonamy pomiar i zaprezentujemy dostępne materiały. Wycena również jest bezpłatna. Zapraszamy do przesłania wiadomości, oddzwonimy i ustalimy dogodny dla Państwa termin wizyty.